شرکت فناوری آتیه پویندگان اکسیر (APEX)

کاربرد اسانس های تولیدی دستگاه های SCF

کاربرد اسانس های تولیدی دستگاه های SCF

اسانس‌ها و عصاره‌ها از گیاهان و انواع مواد طبیعی دیگر به دست می‌آیند و به دلیل خواص درمانی، آروماتیک و طعم دهنده‌ای که دارند، در صنایع مختلف استفاده می‌شوند. در زیر به برخی از کاربردهای اسانس‌ها و عصاره‌ها اشاره شده است:

  1. صنایع غذایی: اسانس‌ها و عصاره‌های گیاهی به دلیل داشتن خواص طعم دهنده و عطری، در تولید محصولات غذایی مانند نوشیدنی‌ها، آدامس، شکلات، شیرینی‌ها، آبمیوه‌ها و محصولات گوشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  2. صنایع دارویی: خواص درمانی اسانس‌ها و عصاره‌های گیاهی باعث شده است که در تولید داروهای گیاهی، کرم‌های تسکین دهنده درد، عرق‌ها و ترکیبات دیگر مورد استفاده قرار گیرند.
  3. صنایع آرایشی و بهداشتی: عصاره‌ها و اسانس‌های گیاهی در تهیه عطر، ادکلن، شامپو، لوسیون، کرم‌های مرطوب کننده و سایر محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شوند.
  4. صنایع بهداشتی خانگی: عصاره‌ها و اسانس‌های گیاهی برای تهیه محصولاتی مانند صابون، شستشوی دهنده، اسپری ضدعفونی کننده و ضدبویایی و محصولات دیگر استفاده می‌شوند.
  5. صنایع عطرسازی: اسانس‌ها به عنوان اجزای اصلی در تهیه عطر و ادکلن مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  6. صنایع تولید کننده قهوه و چای: برخی از اسانس‌های گیاهی به عنوان طعم دهنده و عطری در چای و قهوه استفاده می گردد.
  7. صنایع تنباکو: برای تولید سیگار و سایر محصولات تنباکویی از عصاره ها و اسانس هایی که از برگ تنباکو گرفته می شود استفاده می گردد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.